Nasıl İletişime Geçmek İstersiniz?

S.S.S

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

İşimiz ile alakalı Sıkça Sorulan Sorulara ve Cevaplara ulaşabilirsiniz. Bulamadığınız cevaplar için lütfen bize ulaşın. Sizlere en kısa sürede yardımcı olacağız.

Öncelikle sağlıklı ortamlar yarattığı kanıtlanmıştır. Ahşabın olduğu hiçbir yerde kanserojen madde söz konusu değildir. Her türlü Bütçe ile ahşapta herhangi bir ürün imal edilebilir bir kalıp veya standarda bağlı kalmaksızın tüm zevklere göre yapılması en büyük tercih nedenidir.

Ahşabın yapıldığı veya kullanıldığı her şey diğer alternatiflere göre daha çok dikkat çeker ve senelerce farklılığın ortaya koyar.

Doğal malzeme olan ahşap, cinslerine göre ve yapımı zorluklarına göre fiyatlandırılır. Dolayısı ile ihtiyaç olan ürün tüm bütçelere göre uyarlanabilir ve tecrübelerimize dayanarak söylemeliyiz ki fiyatı pahalı olan herhangi bir ürün asla arzu edilen asaleti ortaya koymazken ahşap ile çok düşük bütçelerle yapılan herhangi bir ürün çok keyifli ve uzun ömürlü olmaktadır.

Ahşabın tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden biri de bu farklılıktır.

Doğal malzeme olan ahşap, tabiata dost ve yaşayan bir varlıktır. Yapılacak olaya, düşünelen yere göre çeşitli ağaç cinsleri kullanılmalıdır. Gelişen teknoloji sayesinde ahşap kullanıma sunulmadan önce bir takım işlemlerden geçer (fırınlama, emprenye (kimyasal içermeyen), planya ve su bazlı boyama) sonrasında da doğru yapıştırma, montajlama ve işçilik süreçlerini yaşar.

Bu aşamalarda taviz verilmediği sürece ahşap malzeme yerine göre 100 sene veya daha çok süre hizmet verir. Ancak çok küçük maliyetlerle 3-5 sene aralığında su bazlı boya işlemi zımparalama yardımı ile tekrarlanması görsel açıdan önem vermektedir. Osmanlı dönemlerinde bakımsız olmasına rağmen günümüze ulaşan ahşap yapılar veya camiiler bunun en güzel kanıtıdır.